Kyiv Сentral Park


По-справжньому професійний ландшафтний дизайн не руйнує простір, щоб створити щось нове, а використовує його. Ось яскравий приклад проєкту, коли територія допомогла у створенні парку.

Цей мальовничий куточок знаходиться в діловому центрі Києва. Такі райони страждають від відсутності місць, де можна пройтися на свіжому повітрі, перезавантажитися в розпал робочого дня. Пошук рішення не змусив себе чекати - на місці будівельного майданчика, де не приступили до будівництва, природним чином утворилося озеро, оточене зеленим парком. Нам просто залишалося обіграти це в проєкті максимально ефективно.

Перш за все, потрібно було визначитися з уподобаннями тих, хто щодня проходить через ці місця або прогулюється під покровом дерев. Ми застосували науково обґрунтований метод. Досить відкрити територію для пішоходів на місяць-два. Після цього нескладно виділити певні траєкторії, за якими вони вважають за краще переміщатися. Ці стежки накладаються на генплан, з їх урахуванням планується місцевість, розподіляються функціональні зони - ми отримуємо територію, яка спочатку орієнтована на комфорт майбутніх відвідувачів.

Залишилося розставити зони для різних видів активності і відпочинку:

  • Гойдалки для дорослих. Це допоможе стати відмінним способом зняти емоційну напругу, просто відволіктися;
  • Зони для ланчу або обіду. Чому б не приготувати з собою корисний домашній перекус? Він буде ще смачнішим на свіжому повітрі, з мальовничим видом на озеро. Ми продумали лавки, а також невеликі столики, щоб можна було поїсти в комфорті;
  • Столи для настільного тенісу. Цей вид спорту не вимагає важкого інвентарю та виснажливоїпідготовки, приносить масу емоцій, дає відчути дух змагання не тільки в офісі;
  • Майданчик з тренажерами. Без таких воркаут-зон сьогодні складно уявити собі функціональну територію для відпочинку;
  • Універсальне спортивне поле, де можна зіграти в футбол, волейбол, баскетбол, теніс;
  • Кінотеатр під відкритим небом, що відкривається на відповідний сезон. Красиво, романтично, приємно, цікаво;
  • Майданчики для дітей, які дозволяють грати і розвиватися малюкам в комфортному та безпечному середовищі на свіжому повітрі;
  • Оренда човнів. Якщо є озеро, то обов'язково потрібно влаштувати водну прогулянку, помилуватися зеленню з води.

Також берегом ми розмістили три пірса різного кольору: білого, синього і зеленого, які гармонійно вписуються в ландшафт і немов відображають собою пишну зелень парку, бездонну синяву неба на водній гладі і легкі пушинки хмар. Таке поєднання сприяє зняттю стресу, допомагає краще зосередитися. За довгим траєкторіями розташувалися доріжки для пробіжок і велотреки для любителів швидкості.

Важливий, хоч і вельми прозаїчний момент - стаціонарна громадська вбиральня, яка знаходиться в кутовій частині парку. Таке рішення комфортне, гігієнічне для відвідувачів. Також ми подбали про чистоту і безпеку всієї території. По парку встановлені смітники, сформована система освітлення.

У нічний час вид перетворюється, а світильники утворюють єдиний світловий візерунок, який наповнює парк особливою магією.

Ми не прагнули все знести, і з чистого аркуша створити шедевр. Ми вчинили з цим місцем, як ювелір з необробленим алмазом - побачили його красу і просто вивели її назовні, підкреслили найяскравіші місця, скористалися тим, що нам на цьому місці підготувала сама природа. Ми просто розкрили чарівність парку і озера, зробили їх комфортними, безпечними для кожного відвідувача.