Дизайн маленької кухні панельних будинків: затишок можна зробити де завгодно

У будівель такого типу є недолік - неможливо зробити перепланування. Але це не означає, що тут нічого красивого вже не зробиш. Досвід студії «OIA Architects» показує: кухні в панельних будинках можуть бути красивими, що підтверджують фото дизайну.

Правильне планування

Обмежений простір - це складності в розподілі функцій. Тому важливо не випустити з уваги функціональність. Наприклад, дизайн кухні 6 м² у панельному будинку можна поєднувати з принципами смарт-квартир. Вони припускають раціональне використання всіх поверхонь, максимальне вбудовування, використання мобільних конструкцій і меблів-трансформерів, винесення частини техніки за межі кухні.

Якщо є можливість, варто обідню зону винести, хоча для будинків старого зразка це практично нереально. Тоді ефектно і практично буде використовувати підвіконня: розширити його до стійки або стільниці. Під час приготування їжі він може виступати в ролі робочої зони, а потім - як обідній стіл для рутинного прийому їжі. А ось компанією краще відпочивати в вітальні.

Варіанти, які точно не підійдуть

Якщо погортати каталоги з варіантами оформлення кухонь, то можна побачити кілька геометричних рішень для розміщення меблів. Єдиний варіант, який точно не підійде - це острівний. Він передбачає установку столу в центрі приміщення і додаткові поверхні по периметру. З точки зору зручності його вважають одним з кращих.

Також не варто робити дизайн кухні в панельному будинку в темних тонах. Стандартні планування припускають невеликі вікна, іноді балкон або лоджію зовні. В результаті навіть найяскравіше світло не перекриє похмурий настрій, якщо взяти насичені відтінки коричневого, чорний, або складні темні кольори.

Ідеальна кухня: головні якості

Перш за все вона повинна бути добре освітленою. Якщо немає можливості використовувати природне освітлення (а в панельних будинках її немає майже ніде), то можна правильно розставити точки штучного світла. Брати краще теплі, але не занадто жовті лампи, щоб створити затишну атмосферу. Навіть якщо кольори холодні і ви вибираєте біле освітлення, воно все одно має трохи зміщуватися в бік жовтого.

Другий пункт - колір. Традиційними вважаються світлі теплі відтінки: беж, світла деревина, молочний, медовий, фісташковий. Але це не догма, і ми можемо підібрати і прохолодне рішення або навіть зіграти на контрасті. Це добре виглядає, якщо ви плануєте замовити дизайн кухні 9 м² в панельному будинку або для більш просторої. У маленьких приміщеннях контрастний колір може використовуватися тільки для точок-акцентів, але не як додатковий.

Але головне, про що варто пам'ятати - ваша кухня повинна вам подобатися. Якщо вам в ній комфортно, нічого не заважає, ви можете в ній із задоволенням готувати і насолоджуватися приготованою їжею, можна і переступити через деякі канони. Ми завжди підтримуємо сміливі ідеї в дизайні, тому що з них народжуються нові тренди та яскраві рішення.