Дизайн будинку в стилі Прованс: провінційна романтика родом з Франції

Життя у власному будинку - це особливий рівень комфорту, затишку, приватності. Це зовсім інша атмосфера, відчуття усамітнення і спокою. Ці цінності багато в чому виражаються через оформлення інтер'єру. Одним з найпопулярніших сьогодні вважається дизайн будинку в стилі Прованс: фото таких рішень можна зустріти на кожному порталі, присвяченому архітектурі і дизайну. Простота «французького кантрі» не виглядає наївною або примітивною. Композиція підкорює ніжністю, наповненістю, романтикою життя на мальовничих просторах Франції. Але це можливо тільки за умови грамотного оформлення.

Дизайн будинку у стилі Прованс: історія і особливості стилю

Основу стилю заклали в далекому XVII столітті, коли представники середнього класу з непоганим достатком почали прагнути до простоти заміського життя, але з нальотом шику і розкоші. Незважаючи на вплив бароко, домівки виходили простими, але в них відчувалася елегантність, чіткий тон.

Це швидко вловила богемна молодь, яка рознесла цю тенденцію по всьому цивілізованому світу. Зовсім скоро затишний сільський шарм почав наповнювати і квартири городян. Але все ж саме органічне поєднання - це будинок дерев'яний і дизайн Прованс.

Також не варто плутати його з кантрі, хоча вони обидва належать до етно стилів. Для кантрі характерно: більше внутрішньої жорсткості, частіше зустрічаються темні тони, менше або повністю відсутні квіткові мотиви. На противагу цьому кантрі рясніє ніжністю, великою кількістю флористичних елементів як в принтах, так і в оформленні, часто зустрічається білий колір і світлі пастельні тони.

Але простота Провансу підступна. Оскільки він передбачає багате використання текстур, текстилю, декору, недосвідчені дизайнери можуть перейти межу і перенаситити приміщення елементами. В результаті вийде не стильний інтер'єр, а полегшений художній шум за мотивами прованського регіону. Поділимося ключовими моментами, які дозволять створити гармонійний дизайн в стилі Прованс в дерев'яному будинку і навіть у звичайній квартирі.

Оформлення поверхонь

В прованській течії для стін, як не дивно, нехарактерно використання великої кількості квіткових принтів. Перевагу слід надати однотонному фарбуванню по штукатурці, світлим шпалерам з невиразною фактурою. Можна поекспериментувати з варіантами фактурної штукатурки, але це повинно виглядати дуже ненав'язливо та легко. До того ж, на такому тлі буде мати гарний вигляд декор.

Що стосується кольорової гами в цілому, то крім світлих відтінків передбачено використання палітри прованського лугу. Це блакитні, бузкові (без лаванди немає Провансу), зелені відтінки. Вони повинні бути обов'язково м'якими, немов злегка вигорілими.

Ідеальне рішення для підлоги - камінь, а також керамічна плитка з квітковим орнаментом. Можна використовувати натуральне дерево. У разі дуже обмеженого бюджету можна і ламінат, хоча це буде вихід за межі канонів.

Дизайн дерев'яного будинку в стилі Прованс не мислимо без стельових балок як на фото. Тому їх ніколи не ховають, а інтегрують в композицію. Якщо ж спочатку поверхня рівна, то можна доростити декоративні балки. Однак враховувати потрібно висоту стелі - такий елемент декору візуально зменшує висоту приміщення. Доповнюємо це великими вікнами, великою кількістю світла і ідеальна основа готова. До речі, для Провансу також типові і віконниці - вони дозволять сховатися від яскравого полуденного сонця.

Меблі і декор

Будинок в стилі Прованс, його дизайн всередині - це не тільки поверхні. Меблі - важливий, а іноді й основний елемент композиції. В прованському інтер'єрі добре себе почувають представники різних часів. Можна використовувати вінтажні меблі, а можна замовити нові і штучно їх зістарити.

Прованс легко впізнати за «активного» впровадження в інтер'єр шаф, комодів, тумбочок і буфетів. Вони виконуються в світлих тонах, з натурального дерева, з ефектом старіння, який так само можна створити штучно.

Без текстилю неможливо створити дизайн будинку в стилі Прованс. Кожен елемент доповнює картину легкими квітковими принтами, і відтінками лугів. Незважаючи на те, що в інтер'єрі тканини застосовуються досить широко, вікна є винятком. Рекомендується використовувати тільки легкі фіранки, які не будуть перешкоджати попаданню сонячного світла в приміщення.

Прованс - це не просто популярний стиль для заміських котеджів і квартир. Це філософія життя - спокійного, розміреного, гармонійного. Тільки професійний дизайнер зможе в повній мірі розкрити його потенціал. В нашій студії архітектури і дизайну «OIA Architects» знають, як перетворити будь-яке житло в місце, де ви будете почувати себе по-справжньому вдома.