Дизайн тераси на даху будинку


Раніше терасу не розглядали, як особливо практичну частину своєї житлової площі. 2020 рік змінив ставлення до таких об'єктів - для мешканців квартир приміщення на даху стало безпечною альтернативою походам в багатолюдні парки і можливістю проводити достатньо часу на свіжому повітрі в умовах суворого локдауну.

На відміну від звичайного балкона, тераса може бути місцем для барбекю, дозволяє вирощувати власну зелень, деякі фрукти і овочі, замінить посиденьки в барі і навіть дозволить встановити басейн. Залишилося тільки її правильно спланувати та облаштувати.

Перед нашою студією постало завдання перетворити терасу площею 60 квадратних метрів на даху багатоквартирного будинку в Києві в такий мультифункціональний простір. Зрозуміло, що ми це повинні були зробити практично і красиво.

Площа тераси більша, ніж у багатьох однокімнатних квартир, а значить, є простір для вирішення завдання.

Розробляючи дизайн тераси, ми розділили її на функціональні зони:

  • Обідня зона (яка буде використовуватися в теплу пору року);
  • Місце для вирощування квітів і зелені;
  • Ігрова зона і простір для дитячого басейну;
  • Місце для BBQ;
  • Родзинкою тераси стала барна стійка на парапеті. Її розташування ми спланували таким чином, щоб можна було насолоджуватися улюбленим напоєм і розкішною панорамою Києва на тлі заходу сонця.

Щоб зберегти приватність і сховатися від сусідів, чия тераса знаходиться зовсім поруч, була встановлена перегородка. Особливістю простору, на який ми не змогли вплинути, виявився вихід вентиляційної шахти. Ми вирішили її використовувати як елемент зонування. Ця колона дозволила вдало розмежувати обідню і ігрову зону, при цьому діти все одно залишаються під наглядом батьків. Частина території знаходиться під накриттям, щоб в негоду продовжувати проводити час на свіжому повітрі.

Ми досягли мети: створили стильний мультифункціональний простір, який відображає смаки своїх господарів і дозволяє зберігати потрібний рівень комфорту життя при будь-яких обставинах навколо, включаючи періоди жорстких карантинних обмежень.

Іноді обставини можуть диктувати нові умови. Але тільки від нас залежить, як ми відреагуємо. Наша студія розглядає будь-який виклик, труднощі та обмеження як можливість показати свій рівень, талант, силу натхнення. Ми пишаємося тим, що можемо перетворювати простір з урахуванням нових вимог часу. Для нас важливо надати кожному клієнту комфортне середовище, наповнене стилем, характером та потрібною атмосферою.